Κεντρική ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡ/ΤΗΤΕΣ

• Ώρα του Κώδικα

Οι μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος στη δράση "HOUR OF CODE" 2014 με μεγάλη επιτυχία. Ορισμένοι μάλιστα κατάφεραν να αποκτήσουν και πιστοποιήσεις από τη συμμετοχή τους.

• Επίσκεψη του σχολείου στη Βουλή 26-11-2014

Στις 26-11-2014 το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων όπου οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους της βουλής και παρακολούθησαν ομιλίες βουλευτών στο χώρο της     ολομέλειας της βουλής. (βίντεο από την βουλή)

• Η επίσκεψη του εκπροσώπου του ΟΗΕ Φατούρου Δημητρίου στο σχολείο μας

• Το ΕΠΑΛ Γυθείου και φέτος έδωσε το παρόν στη γιορτή της 25ης Μαρτίου:

Πριν την παρέλαση:

Κατά τη διάρκεια της παρέλασης

• Αθλητικές δραστηριότητες:

1. Στους αγώνες Κλασικού Αθλητισμού Λυκείου της Β' φάσης που διεξήχθησαν στην Πάτρα για το σχολικό έτος 2011-2012, στο άθλημα ρίψης σφαίρας πρώτευσε ο μαθητής μας Σουγλάκος Ηλίας με βολή στα 17.08μ.

2. Στους αντίστοιχους αγώνες που διεξήχθησαν στην Σπάρτη το σχολικό έτος 2012-2013 για την Α' φάση πρώτευσε ξανά ο μαθητής του σχολείου μας με βολή 17.19μ.

• Πολιτιστικές δραστηριότητες

Στα πλαίσια των πολιτιστικών δραστηριοτήτων που προκηρύσσει το υπ. παιδείας οι μαθητές του σχολείου μας υλοποίησαν εργασία με θέμα τους φάρους της Μάνης.